Вступ до школи - це кардинальна перебудова укладу життя дитини. Звична дитяча безтурботність змінюється обмеженнями та необхідністю виконувати безліч вимог. Відтепер дитина повинен систематично працювати, дотримуватися режиму і приписи шкільного життя.Батькам варто заздалегідь потурбуватися про підготовку дошкільнят до школи, щоб для дітей цей процес перебудови до нового життя пройшов легше і з найбільшою користю.Багато мам і тата переконані, що підготовка дошкільника до шкільного навчання - це навчити дитину читанню, письму і основам арифметики. Але для того, щоб дитина змогла успішно розуміти і засвоювати ці основи, йому потрібно спочатку розвинути мислення, пам'ять, увагу, уяву, сприйняття і мова.Найкращим способом набуття та вдосконалення цих навичок є розвиваючі вправи в ігровій формі.Крім того, робота з дошкільниками обов'язково повинна включати підготовку до навчання грамоті. Адже лист - складний процес, який вимагає злагодженої роботи всієї руки і правильної координації тіла малюка. Оволодіння цим навиком не всім дається легко. Багато дітей в першому класі виявляються не готовими до тривалого і трудомісткого процесу навчання письма.Як можна допомогти дитині навчитися писати? Підготовка для дошкільників до письма - це, насамперед, розвиток дрібної моторики.

Поради батькам

майбутніх першокласників

1. РАДІЙТЕ ВАШІЙ ДИТИНІ!
2. РОЗМОВЛЯЙТЕ З ДИТИНОЮ СПОКІЙНИМ ГОЛОСОМ. ДЛЯ ДИТИНИ ВИ ЗРАЗОК МОВЛЕННЯ, АДЖЕ ВОНА ВЧИТЬСЯ МОВИ, НАСЛІДУЮЧИ, СЛУХАЮЧИ, СПОСТЕРІГАЮЧИ. ВІД РІВНЯ РАННЬОГО МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ЗАЛЕЖАТИМЕ ПОДАЛЬШИЙ ПРОЦЕС РОСТУ ДИТИНИ В ШКОЛІ. НЕ ЗАБУВАЙТЕ, ЩО МОВА ТА МОВЛЕННЯ КРАЩЕ РОЗВИВАЮТЬСЯ В АТМОСФЕРІ СПОКОЮ, БЕЗПЕКИ ТА ЛЮБОВІ.
3. ЩОДНЯ ЧИТАЙТЕ ДИТИНІ. РОЗУЧУЙТЕ СКОРОМОВКИ, ЧИСТОМОВКИ.
4. ПРИДІЛЯЙТЕ ДИТИНІ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ ЧАСУ.
5. У КОЖНОЇ ДИТИНИ СВІЙ ТЕМПЕРАМЕНТ, СВОЇ ПОТРЕБИ, ІНТЕРЕСИ. ПОВАЖАЙТЕ ЇЇ НЕПОВТОРНІСТЬ.
6. РОЗВИВАЙТЕ ОСНОВНІ ЛІНІЇ ДОШКІЛЬНОГО ДИТИНСТВА – ВМІННЯ СЛУХАТИ, БАЧИТИ, ВІДЧУВАТИ.
7. ДОПОМАГАЙТЕ ДИТИНІ РОЗВИВАТИ ДРІБНУ МОТОРИКУ М´ЯЗІВ РУКИ, АБИ ЇЙ БУЛО ЛЕГШЕ ОПАНОВУВАТИ ПИСЬМО. ДЛЯ ЦЬОГО НЕОБХІДНО ВЧИТИ МАЛЮКА ВИРІЗАТИ, МАЛЮВАТИ, ЗАФАРБОВУВАТИ, БУДУВАТИ, СКЛАДАТИ НЕВЕЛИКІ ЗА РОЗМІРОМ ДЕТАЛІ, ЗОБРАЖЕННЯ. НАВЧІТЬ ДИТИНУ ЗАВ´ЯЗУВАТИ ТА РОЗВ´ЯЗУВАТИ ВУЗЛИКИ.
8. ЗАБЕЗПЕЧУЙТЕ МОЖЛИВОСТІ ТА УМОВИ ДЛЯ ПОВНОЦІННОЇ ГРИ. ГРА – ЦЕ ПРОВІДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДОШКІЛЬНИКА. «ЧИМ КРАЩЕ ДИТИНА ГРАЄТЬСЯ, ТИМ КРАЩЕ ВОНА ПІДГОТОВЛЕНА ДО НАВЧАННЯ У ШКОЛІ».
9. ПРАЦЮЙТЕ НАД РОЗВИТКОМ ПАМ´ЯТІ МАЛЮКА, ЙОГО УВАГИ, МИСЛЕННЯ. ДЛЯ ЦЬОГО ПРОПОНУЄТЬСЯ БАГАТО ІГОР, ГОЛОВОЛОМОК, ЗАДАЧ У МАЛЮНКАХ, ЛАБІРИНТІВ ТОЩО В РІЗНИХ ПЕРІОДИЧНИХ ТА ІНШИХ ВИДАННЯХ.
10. ДИТИНА ПОВИННА МАТИ ПЕВНЕ ДОРУЧЕННЯ І ВІДПОВІДАТИ ЗА ЙОГО ВИКОНАННЯ.
11. НЕОБХІДНОЮ УМОВОЮ ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОГО РОЗВИТКУ МАЛЮКА Є СПІЛЬНІСТЬ ВИМОГ ДО НЬОГО З БОКУ ВСІХ ЧЛЕНІВ РОДИНИ.
Список речей, необхідних першокласнику
1. ОДЯГ ДІЛОВОГО СТИЛЮ + (ВИШИВАНКА АБО БІЛА СОРОЧКА, ДІВЧАТКАМ - БІЛА БЛУЗОЧКА)
2. СПОРТИВНА ФОРМА І ВЗУТТЯ.
3. ЗОШИТИ В КЛІТИНКУ (5 ШТУК)
4. ЗОШИТИ В КОСУ ЛІНІЙКУ (5 ШТУК)
5. ОБГОРТКИ ДЛЯ ЗОШИТІВ, ПІДРУЧНИКІВ.
6. ПЕНАЛ: 2 РУЧКИ, 2 ПРОСТІ ОЛІВЦІ, ЛІНІЙКА НА 20 СМ, ГУМКА,
7. АКВАРЕЛЬНІ ФАРБИ, КОЛЬОРОВІ ОЛІВЦІ, СКЛЯНОЧКА – «НЕПЕРЕЛИВАЙЧИК»
8. КОЛЬОРОВИЙ ПАПІР, КОЛЬОРОВИЙ КАРТОН, НОЖИЦІ, КЛЕЙ ПВА, ПЛАСТИЛІН, СТЕКИ, ДОЩЕЧКА, СЕРВЕТКА НА СТІЛ ДЛЯ УРОКІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО І ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ; ФАРТУШОК, НАРУКАВНИКИ (ЗА БАЖАННЯМ) НАБІР ПАЛИЧОК ДЛЯ УРОКІВ МАТЕМАТИКИ.

"6" Правил батькам майбутнього першокласника


Ці 6 порад психолога допоможуть полегшити адаптаційний період першокласника в школі, а також підкажуть батькам правильну лінію поведінки на цьому новому етапі життя.
1. Зберігайте спокій і впевненість в тому, що все буде добре.Звичайно, кожна мама чи тато хвилюються за свою дитину, особливо в такий відповідальний момент – перший раз в перший клас. Але пам’ятайте, що саме своїм настроєм і своїми думками, ми формуємо у дитини установку на майбутнє навчання в школі. Тому намагайтесь продемонструвати дитині свою впевненість в тому, що все буде добре, свій спокій і віру в сина/дочку. Ні в якому разі не лякайте дитину школою, стримуйте свої побоювання і острахи. Просто вірте в свою дитину і сприймайте її такою, як вона є.
2. Формуйте позитивне ставлення до школи і вчителів, але водночас будьте чесними. Не варто ідеалізувати школу, говорячи, що там буде безмежно весело, цікаво, захоплююче. Слід говорити правду про можливі труднощі, про необхідність слухати вчителя, виконувати інструкції, які інколи не подобаються. Але обов’язково переконуйте дитину в тому, що все буде добре, що вона справиться, зможе знайти те, що їй до душі, знайде друзів і отримає радість від пізнання нового.
3. Завжди позитивно відзивайтеся про школу і вчителів.Діти в такому віці все ще дуже залежні від батьківської думки. Вони складають свою думку, своє враження про щось нове (в даному випадку про школу) на основі висловлювань і ставлень батьків. Тому, якщо ви хочете, щоб вчитель став авторитетом для вашого першокласника, ніколи не говоріть поганого про нього при дитині. Це сприятиме гарній поведінці дитини в школі і додасть мотивації до навчання.
4. Уникайте додаткових стресів і навантажень.Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Початок навчання у школі і так є серйозним стресом для 6-7-річних дітей. Тому, якщо заняття спортом і музикою здаються вам необхідною частиною виховання вашої дитини, почніть водити її туди за рік до початку навчання або після того, як дитина адаптується. Повноцінний відпочинок на цьому етапі дуже важливий. Тому нехай дитина проводить більше вільного часу на свіжому повітрі, граючись з друзями.
5. Слідкуйте за режимом дня і повноцінним харчуванням.Розпорядок дня, який не змінюється, допоможе дитині швидше адаптуватися до нових умов. Якщо ваш першокласник – шестирічка, то бажаний і денний сон хоча б на одну годину. Особливо зверніть увагу на харчування дитини. У її раціоні повинні бути присутніми білки (м’ясо, риба, сир, яйця), молочні продукти, вершкове і рослинне масло, свіжі овочі і фрукти, соки. Організм зараз як ніколи потребує додаткової енергії, адже справитися і пристосуватися до нових умов – досить серйозне завдання.
6. Будьте особливо уважними до почуттів дитини в перші місяці.Не пропускайте труднощі, які можливо, виникнуть у дитини. Слухайте сина/дочку, говоріть про школу, про події, про почуття. Намагайтеся разом знаходити шляхи, розповідайте про себе в шкільні роки. Будьте з дитиною більш терплячими і чуйними, щоб вона відчувала спокій і підтримку вдома.
УСПІХІВ ВАМ!